PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi

Godina : 29
Lokacija : Beograd,Srbija

Karim Benzema Empty
PočaljiNaslov: Karim Benzema   Karim Benzema EmptyČet Jan 06, 2011 8:52 am

Karim Benzema rodjen je 19 decembra 1987. On je igrac Francuske reprezentacije a trenutno igra u Real Madridu. Benzema je poceo kad omladinac u Lionu pa je presao u seniorski tim. Igrao je na UEFA Euro 2008 i bio je igrac sa najvise golova u Francuskoj Ligue 1 u sezoni 2008-09. Nakon toga dobio je mnoga priznanja i nagrade i postao najplaceniji igrac Francuske lige. U Real Madrid presao je u julu 2009 i potpisao sestogodisnji ugovor.

PočaljiNaslov: Re: Karim Benzema   Karim Benzema EmptySre Jan 26, 2011 5:00 pm

Mladi reprezentativac Francuske je, u polufinalu Kraljevskog kupa Španije, svom trenutnom klubu, Real Madrid doneo pobedu.

Benzema srušio "Selekao"

Francuska golom Benzeme pobedila Brazil sa 1:0, u meču koji je odlučilo isključenje Hernanesa u 40. minutu. Veliko ohrabrenje za Blana i njegov tim...
Karim Benzema Benzema-230339120110209165350

Brazil je imao više zrelih prilika u prvom poluvremenu, Pato i Robinjo su mogli da matiraju Ljorisa. Francuzi su se dobro branili, pretili Cezaru preko raspoloženog Benzeme.

U 40. minutu "kung fu" udarac Hernanesa, Benzema je na zemlji, ima tu sukoba na relaciji Lacio - Roma, Brazil ostaje sa 10 fudbalera.

U drugom poluvremenu Francuzi su materijalizovali brojčanu prednost, 53. minut, akcija Meneza, Benzema postiže gol koji je presudio Brazilcima.

Imao je napadač Reala još par prilika, na drugoj strani Hulk je mogao da spasi Brazil poraza. Ostalo je 1:0, jeste prijateljski meč, ali novi tim "galskih petlova" će dobiti dodatno samopouzdanje nakon pobede nad Brazilcima.

Benzema srećan, hoće veću minutažu

Francuski špic bio zadovoljan partijom, ali nije slavio gol protiv kluba u kojem se afirmisao.
Karim Benzema Benzema-2-velika31174220110223040745

Napadač Real Madrida, Karim Benzema, kaže da nije želeo da proslavlja gol koji je sinoć dao posle samo 60 sekundi provedenih na terenu u Lionu.

On veoma poštuje klub iz kog je došao u Real i priznaje da je želeo malo više vremena na terenu. Ipak, pokazao je šta može kada mu se pruži šansa.

''Moj gol je bio važan i čini me srećnim, Bio sam veoma srećan u Lionu, ali nisam mogao da proslavim pogodak. Svi su me grlili jer nam je taj gol dao prednost uoči druge utakmice. Radim kako bih igrao više. Trener mi je dao 27 minuta i ja sam mu vratio golom'', izjavio je Benzema.

Benzema: Real have made me better

Real Madrid striker Karim Benzema has admitted playing with the Spanish giants has improved him as a player.

After a subdued start to his time at the Bernabeu, Benzema finally seems to be hitting his straps and is in the midst of a good scoring patch.

He scored twice in Real's 7-0 thrashing of Malaga on Thursday and then told AS: ''I've put in great effort in training in the last few months and now I'm reaping the rewards. My fitness is very good and every time I take to the pitch, I am getting better and everyone can see that.

"I'm back to being myself, the Karim from Lyon, only better. I have learned a lot of things since joining Madrid."

In the absence of the injured Gonzalo Higuain, Benzema has been paired with a new partner in Emmanuel Adebayor and he was pleased with the partnership.

''With Emmanuel, we understand each other very well," the Frenchman explained. "It doesn't matter which position I am playing in. The only thing that counts is that I'm on the pitch."

Real play Racing Santander on Sunday and after that the attention will shift to the second leg of their Champions League tie against Lyon the following week.

Real will head into the home leg with the score at 1-1 but Benzema is not getting distracted by the prospect of facing his former club yet.

''We are not thinking about Lyon yet. We have worked very hard in the league and will not get distracted by our game with them."

Los Blancos need to win their game against Santander to bring back the difference between them and Barca to seven points. Anything other than three points will most likely end their hopes to winning back the La Liga crown.

PočaljiNaslov: Re: Karim Benzema   Karim Benzema EmptyPet Mar 18, 2011 7:51 am

Totalna dominacija Reala nastavila se i u drugom poluvremenu, a kao posledica apsolutne nadmoći domaćih usledili su golovi Benzeme i Di Marie.Francuz je, dakle, još jednom zatresao mrežu bivšeg kluba i potvrdio da se nalazi u vrhunskoj formi, s obzirom na to da mu je gol protiv Liona bio deveti u poslednjih sedam utakmica na oba "fronta".